Часто у женщин появляются проблемы с зубами во время беременности. Например, увеличивается их чувствительность, проявляется кариес. Олена Заблоцкая, врач-стоматолог, руководитель Центра Детской Стоматологии «Клиника Заблоцкого» ответила HotMamLIFE на самые часто задаваемые вопросы беременных.

Olena Zablotska, pronlemi s zubami vo vremya beremennosti

Олена Заблоцкая, врач-стоматолог, руководитель Центра Детской Стоматологии «Клиника Заблоцкого»

Як доглядати за зубами у період вагітності?

Огляд ротової порожнини вагітної жінки у стоматолога є не менш важливим, ніж загальні обстеження у цей період. Найкраще провести огляд та потрібне лікування ще до планування вагітності, оскільки під час вагітності в жінки завжди відбувається зміна гормонального фону, що сприяє розвитку та загостренню каріозного процесу.

Вагітним жінкам обов’язково слід проводити регулярну професійну гігієну ротової порожнини (2-3 рази за весь період). Ця процедура допомагає боротися із запаленням ясен, яке часто спостерігається під час вагітності. Для цього немає жодних протипоказань.

Звичайно потрібно не забувати про чищення зубів вранці та ввечері перед сном.

Якщо до вагітності Ви не пройшли огляд стоматолога, зробіть це якомога швидше. Не варто відкладати цю процедуру на майбутнє, адже після пологів починається період грудного вигодовування, що також може вплинути на стан зубів молодої мами.

На якому терміні вагітності можна лікувати зуби?

Не рекомендовано лікувати зуби у  першому та третьому триместрі вагітності. Але у випадку невідкладних ситуацій і наявності стафілококової інфекції, візиту та лікування у стоматолога не уникнути. Найбезпечнішим лікування зубів вагітної є у другому триместрі.

Чи можна використовувати анестезію під час лікування? Як це впливатиме на плід?

Існують спеціальні анестетики, які використовують у лікуванні вагітних жінок у невідкладній стоматологічній ситуації. Необхідні для процедури дози саме таких анестетиків не шкідливі ні для мами, ні для плоду.

Пульпіт під час вагітності. Як лікувати?

Пульпіт — це гострий запальний процес, який потребує негайного лікування. Тому у будь-якому випадку без стоматологічного лікування не обійтись.

Лікування пульпіту проводиться  із застосуванням дозволених анестетиків, які в потрібних дозах для лікування є безпечними для мами і для плоду. Для діагностики та планування лікування можна використовувати лише прицільну цифрову рентгенографію в обмеженій кількості. Лікування повинне проводитись за первинною згодою лікаря-гінеколога.

Якщо вагітна носить пластинку або брекети – чи може це вплинути на плід? І навпаки: як вагітність впливає на процеси ортодонтичного лікування?

Сьогодні немає жодного наукового дослідження, яке б доводило чи заперечувало факт впливу ортодонтичного лікування на розвиток плоду під час вагітності.

Більшість жінок, не залежно від терміну вагітності або факту її планування, проходять ортодонтичне лікування.

Автор: Кристина Рыжикова, HotMamLIFE

Проблемы с зубами во время беременности: Один комментарий

  1. Уведомление: Проблеми з зубами під час вагітності. Інтерв’ю з Оленою Заблоцькою від HotMamLIFE. | Центр Дитячої Стоматології "Клініка Заблоцького"

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: