Чому діти бояться стоматологів? Навіщо чистити та лікувати молочні зуби, які все одно випадуть? Чому дітям не можна користуватись зубною пастою для дорослих? На ці та інші питання відповідає Олена Заблоцька, директор Центру Дитячої Стоматології «Клініка Заблоцького«, яка ось уже 15 років спеціалізується на дорослій та дитячій стоматології.

Міф #1. Молочні зуби не потрібно лікувати 

ПОТРІБНО. Існує безліч причин, через які молочні зуби треба обов’язково лікувати. Хвороба молочних зубів може передатись на постійні зуби. Також від нелікованих зубів у дитини може піднятись висока температура, з’явитись припухлість обличчя, біль у ротовій порожнині, поганий апетит. Хворі зуби – це хронічна інфекція в ротовій порожнині, яка може призвести до загальних захворювань, таких, як ревматизм, серцеві недуги, захворювань нирок та ін.

Міф #2. Стоматологи – страшні лікарі, яких потрібно боятись! 

детский стоматолог

НЕПРАВДА. На жаль, найчастіше батьки звертаються до стоматологів лише тоді, коли вже є проблема – коли у дитини вже болять зуби! Саме тому у дитини з’являється боязнь до стоматологів. Проте найбільше цей страх існує через страх мами чи тата! Мами зазвичай готують дитину до візиту стоматолога словами: «Ти тільки не бійся, тобі не буде боліти». Дитина ж чує, що їй є, чого боятись та що може боліти! Якщо привести дитину ще тоді, коли всі зуби здорові та не забувати приводити кожні півроку на контрольні огляди – професійний дитячий стоматолог стане справжнім другом для вашої дитини!  

Міф #3. Молочні зуби не можна чистити, бо в них стирається емаль

Ми живемо у сучасному світі і, мабуть, було б важко повірити у те, що досі існує такий міф, що зубна щітка може стирати емаль. Але, як не дивно, батьків, які пояснюють, що вони не чистили зуби дитині саме з цієї причини, багато! Це неправда! Саме бруд на зубах – це перша причина появи карієсу молочних зубів. Чистити зуби дитині потрібно від моменту їх появи в ротовій порожнині!

Міф #4. Молочні зуби не мають коренів і тому не болять

детские зубы

Молочні зуби мають корені та мають  пульпу (нерв), через яку дитина відчуває всі больові відчуття. Корені у дітей починають розсмоктуватись перед фізіологічною (у нормі) заміною зубів. 

Міф #5 Кальцій лікує зуби

НЕПРАВДА. Кальцій у таблетках має право призначати лише лікар-педіатр. Якщо ваш стоматолог призначив вам кальцій та каже зачекати, поки кальцій вилікує карієс (зуби з чорними плямами) – вам варто змінити стоматолога. Для того, щоб виявити, чи кальцій у дитини в нормі, потрібно здати відповідні аналізи крові, скерувати на які вас може лише педіатр. 

Міф #6 Молочні зуби кришаться

Молочні зуби «кришаться» лише у тому випадку, якщо вони хворі! Здорові зуби (без карієсу) не покришаться. 

Міф #7. Дітям можна користуватись як дитячою, так і дорослою зубною пастою

детская зубная паста

Дітям не можна користуватись пастою для дорослих, адже пасти для дітей та дорослих дуже відрізняються своїм вмістом! Для кожного віку є спеціальна паста. 

Міф #8 Фтор – це шкідливо

Фтор є одним з основних елементів профілактики виникнення карієсу. Він потрапляє в організм з їжею та водою. Норма вмісту фтору у воді від 0.7 до 1.5 мг. Окрім внутрішнього споживання фтору, для зубів корисно отримувати фтор безпосередньо на поверхню зуба за допомогою зубних паст. Для кожного віку є своя норма вмісту фтору у зубній пасті. До тих пір, поки дитина не навчилась спльовувати, слід використовувати пасту без фтору. На усіх фтормісних пастах виробник вказує вміст фтору, оптимальний для віку дитини. Вміст фтору позначають скороченням (ppm).

Читайте также: 

Чего боятся детские зубы.

Что необходимо знать родителям о детских зубах и на что нужно обратить внимание?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: